Gyékényes Kavicsbányató Helyi Horgászrend
Halgazdálkodó: Gyékényes és Környéke Horgász és Szabadidő Egyesület
Székhely: 8852 Zákány Május 1 u. 6.
Ügyfélszolgálati Iroda: 8852 Zákány Május 1 u. 38.
E-mail: gyekenyeshorgaszegyesulet@gmail.com
Érvényes: : 2023. március 1-től a 2023. horgászévre
a horgászszervezet által horgászati célra hasznosított
halgazdálkodási vízterületre
[Víztérkód: 14-063-1-5]
Tisztelt Horgász Társ!
A horgászrendünk célja, az országos horgászrend, valamint a Gyékényes és Környéke Horgász és Szabadidő Egyesület helyi viszonyokhoz igazodó szabályainak betartása és betartatása.
I. Általános szabályozási előírások
II. A területhasználatra és környezetvédelemre valamint az általános parti horgászatra engedélyezett szakaszokon helyfoglalásra, foglalt helyre vonatkozó halgazdálkodási hasznosítói előírások:
18.1. Partról, stégről az erre kijelölt partszakaszokon lehet horgászni.
A térképen zöld színnel jelöltük ezeket a szakaszokat.
Partról a végszerelék bedobása engedélyezett. A parti jeggyel kizárólag bedobós módszerrel lehet horgászni. A partról történő horgászat esetén a szerelék behúzása csónakkal és etetőhajóval tilos. Kivétel ez alól a nevesített horgászhely, amennyiben a horgász oda a Bojlis behúzós jegyet is megváltotta. Ezeket a helyeket pink színnel jelöljük a térképen. A zöld parti sáv nevesített helyeiről maximum 2 bottal megengedett a horgászat. Bojlis jeggyel 3 bottal csak a sárga számokkal jelölt nevesített helyeken lehet horgászni.
18.2. Csónakból, mobilstégről kizárólag a térképen kék színnel jelzett területeken engedélyezett a horgászat- az ennek megfelelő jegytípus váltásával.
Csónakból a végszerelék bedobása engedélyezett a stégről a végszerelék bedobása engedélyezett, a szerelék behúzása csónakkal és etetőhajóval történő bejuttatása kizárólag a bojlis jegy birtokában lehetséges a nevesített horgászhelyek esetében. A kezelésben lévő vízen a csónak használat csak saját felelősség mellet lehetséges, kizárólag elektromos csónakmotor használatával. Robbanó motort csak az arra jogosult személyek használhatnak. Csónakok kötelező felszerelésének megléte szükséges!
18.2.1. Éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a horgászhely és a horgászathoz használt vízi jármű kivilágítása kötelező.
18.2.2. Csónakos horgászat esetén a kikötőn és kijáratán kívül a part egyéb, szabad részeinek és más csónakoknak, valamint a vízügyi műtárgyaknak 20 méternél kisebb távolságra való megközelítése tilos.
18.2.3. A horgászcsónak, horgászhajó használója gondoskodni köteles arról, hogy a csónak felszereltsége és műszaki állapota a mindenkori jogszabályi előírásoknak megfeleljen.
18.3. Bojlis zónából a térképen sárga számokkal jelölt nevesített horgászhelyekről történő horgászat szabályai: Bojlis, finomszerelékes hajszálelőkés módszerrel horgászni kizárólag a nevesített horgászhelyeken lehet. Felhívjuk a horgászok figyelmét, hogy bojlis horgászathoz először a nevesített horgászhely terület foglalása szükséges. (Ahogy az egyéb horgászat esetén is először szálláshelyet foglalnak, mielőtt jegyet váltanak!)
A jegyárakról és jegytípusokról valamint a foglalható nevesített horgászhelyekről, a foglalás menetéről részletes tájékoztatás a megjelölt weboldalon található. A sárga számmal jelölt nevesített helyek területi díja időszakonként és helyenként eltérő lehet, ezért annak aktuális árairól, kérjük érdeklődjön az ügyfélszolgálaton. Az online rendszer indításakor az árak és foglaltság a helyek számára kattintva az összes egyéb információval együtt olvashatók lesznek. A webfejlesztés több szakaszban valósul meg az év során. Kialakításáig kérjük türelmüket, kérdés esetén hívják ügyfélszolgálatunkat.
Az ügyfélszolgálat Hétfőtől Péntekig 09:00-17:00 óráig ezen kívül telefonos egyeztetés alapján esti órákban és hétvégén is fogadja az ügyfeleket.
A lefoglalt nevesített horgászhelyre érkezés előtti órákban kérjük vegyék fel őrszolgálati kollégánkkal a kapcsolatot a +36303894936 telefonszámon. Őrszolgálatunk 0-24 órában működik. Az őr a bejáratnál lévő információs pontnál találkozik az érkező vendéggel, átadja az előre elkészített jegyeket, Helyi Horgászrendet, hulladékgyűjtő zsákot és a horgászhelyre kíséri a horgászokat. A szigetekre történő beköltözésben a halőrszolgálat munkatársai a halőri csónakkal is segítenek. A horgászhelyen együtt szemrevételezik annak állapotát. A tartózkodás ideje alatt keletkező hulladékot a bejáratnál lévő kontérehez kell elvinnie a horgásznak a program végén. A horgászhely állapotát távozáskor az őrszolgálat ellenőrzi. Kérjük a helyet úgy hátra hagyni, ahogy érkezéskor szíves fogadnák, tiszta, hulladékmentes állapotban. Köszönjük.
Az áramellátási pontok kialakításáig az esetleges töltési igényt az őrszolgálat felé lehet jelezni, akik a helyszínre érkeznek és az eszközöket elviszik tölteni, majd feltöltve viszik vissza. Szükség esetén csónak, csónakmotor, sátor, sátorfűtés, gázpalack, mobil Wc, akkumulátor, egyéb felszerelés a horgászat idejére bérelhető. Amennyiben valakinek fagyasztott áru tárolási igénye van azt is segítünk megoldani, tárolni. Egyedi kérésekkel kapcsolatban hívják az őrszolgálati vagy ügyféltszolgálati telefont. A tóparton egész évben nyitva tartó vendéglátóhelyek üzemelnek, ahonnét a horgászállásokhoz ételt kiszállítanak.
18.3.1. Közvetlen vízparti ingatlanról, és vízpartról a bojlis horgászat a következő szabályok szerint megengedett. A vízparti ingatlan tulajdonosok a nevesített horgászhely minősítést a Halgazdálkodó egyesülettől kérhetik. A nevesített helyek kijelölését a Halgazdálkodó határozza meg a tulajdonossal adott évre kötött egyedi megállapodásokban. A nevesített helykijelölést az adott partszakasz fizikai adottságai, foglaltsága, a beépítettség telítettsége alapján határozzák meg, összhangban az országos horgászrendben foglaltak szerint a horgászhelyek egymástól 5 m-es oldalirányú távolságok megtartásának figyelembevételével.
A zöld színnel jelölt partszakaszokra vonatkozóan a nyaralósoron a bojlis-behúzós jegy megvételének alapfeltétele a parti jegy megváltása is.
A nyaraló tulajdonosok körére két alternatíva került kialakításra a szerint, hogy saját horgászati célra használják a partot vagy üzleti haszonszerzés bérbeadás, vendégforgalom céljából értékesítik a nyaralóházat.
Az első esetben saját célra használja a tulajdonos a nyaralóhoz kijelölt partszakaszt, stéget. Ebben az esetben lehetősége van éves jegytípust váltani a parti horgászatra és/vagy a bojlis behúzós módszerrel történő horgászatra.
Példa A:
nyaralótulajdonos saját használatra vált éves bojlis jegyet (felnőtt korosztály), ebben az esetben az adott jegy érvényességi idejére a számára kijelölt partszakasz, stég kizárólag általa használható. A térképen ezeket a helyeket sárga betűkkel jelöltük. Ezek a helyek más által nem befoglalhatók, akkor sem éppen szabadok, mivel a tulajdonosuk egész évre megváltotta az adott helyet.
– éves parti jegy ára: 120.000 Ft
– bojlis, behúzós jegy ára: 280.000 Ft
Összesen: 400.000 Ft
Példa B:
nyaralótulajdonos nem kíván éves jegyet váltani, de bojlis-behúzós módszerrel kíván horgászni. (felnőtt korosztály)
Ez esetben megveszi az időszaki parti + bojlis jegyeket és a zölddel jelölt sávban a nyaralósoron lévő szabadon lévő nevesített helyekről horgászhat.
A második esetben a nyaralótulajdonos üzletszerzési céllal kiadja az ingatlant, nem saját célra horgászati szándékkal használja. Amennyiben a nyaralótulajdonos a vendégei számára szeretné biztosítani a bojlis-behúzós horgászat módszerét úgy erre megállapodást kell kötnie a Halgazdálkodóval. Kérjük, amennyiben nyaralótulajdonosként ebbe a kategóriába tartozik vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal és időpont egyeztetés alapján az érintett vízparti szakaszon történő helyszínbejárást követően kijelölésre kerül az adott nyaralóhoz tartozó nevesített hely. A nevesített horgászhely kijelölésének és a megállapodás kötésének külön díja nincs a nyaralótulajdonosok számára. A megállapodás kötésének szükségességét indokolja, hogy a bojlis módszerrel horgászók számára a kellő hely biztosított legyen térben és időben, ezáltal biztosítva zavartalan horgászatukat. Másrészt ezáltal beazonosíthatóvá válik, hogy melyik nyaralóban tartózkodó vendég melyik partszakaszon, mikor horgászik és a horgászhelyet milyen állapotban hagyja maga után. A horgászok Gyékényesen tartózkodása a tulajdonosok által kötelező vendégéjszakák bejelentése szempontjából is átláthatóvá válik ezáltal. A Halgazdálkodó a Gyékényesi Önkormányzat számára, vele együttműködésben a zöld szakaszon található nyaralósoron lévő nevesített helyeken tartózkodó horgászok foglalásáról anonim, összevont statisztikai adatot szolgáltathat.
A nyaralókhoz tartozó lila pontokkal kijelölt szakaszon az adott nyaraló(k)ba foglalt vendégek használhatják érkezési sorrendben a nevesített horgászhelyeket bojlis-behúzós horgászatra a parti + bojlis jegy megvásárlását követően. Amennyiben egy nyaralóba vendég érkezik és bojlis módszerrel szeretne horgászni, abban az esetben kérjük, hogy a bojlis jegy megvásárlására vegye fel ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot. A nevesített helyekre a bojlis módszerrel való horgászatra érdemes előre foglalni, hogy biztosan legyen szabad nevesített hely a zöld sávval jelzett partszakasz lila színű nevesített helyei valamelyikén.
Mivel a nevesített helyek kijelölése az év során még folyamatosan bővülni fog, amíg a partszakasz telítettsége engedi, így a nevesített horgászhelyek térképe év közben több alkalommal aktualizálásra kerül. A webfejlesztés során a helyekre kattintva megjelenik az adott hely információs lapja és foglaltsága.
18.3.2. Bojlis jeggyel a végszerelék bejuttatása történhet bedobással, csónakból vagy etető hajóval történő behúzással is.
Telefon: +3630 604 6012
III. Speciális horgászrendi előírások
IV. A területi jegyekre vonatkozó külön előírások
Választható jegytípusok és árak
A halgazdálkodásra jogosult a MOHOSZ személyi jogosultsági és tagsági-, valamint területi jegymátrix keretei között – az egyéb, jogszabály által előírt kötelező adatok mellett – valamennyi területi jegyen meghatározza
Horgászjegy váltható online az Országos jegyrendszeren keresztül a www.horgaszjegy.hu oldalon vagy személyesen Gyékényesen a KOBRA vegyeskereskedésben kizárólag készpénzben– szintén az online jegyrendszeren keresztül. Az éves jegytípusokat valamint a bojlis jegyeket és a hozzájuk tartozó nevesített horgászhely jegyeket kizárólag a www.gyekenyesiponythorgasz.hu oldalon történő tájékozódás után az ügyfélszolgálaton keresztül lehet váltani, előre foglalás alapján. Amennyiben év közben újabb jegyértékesítési pont vagy fizetési mód kerül bevonásra arról a weboldalon külön tájékoztatást adunk.
A fenti számú vízterületre a HORINFÓ rendszerből nyomtatott vagy a halgazdálkodó által a területfoglalást követően generált bojlis jegyek kerülnek fogalomba, más által készített papír alapú területi horgászjegy nem hiteles. A Halgazdálkodó által biztosított tiszteletjegyek, kuponok, promóciós jegyek önmagukban fel nem használhatók, ahogy ez fel is van tüntetve rajtuk. A promóciós jegyek kizárólag az érvényesen a rendszerből generált, a promóciós jegy beváltásának tényét igazoló területi jegy kiállításával használhatók.
Területi jegy kizárólag állami horgászjegy birtokában vásárolható.
Az éves jegy váltása esetén a parti és csónakos jegytípusból biztosítunk a 65. évét betöltött személyeknek, valamint a 14.-18 év között fiatalok számára ifjúsági, kor kedvezményt, mely a teljes áru, felnőttjegy árának a fele. Ez a kedvezmény az éves bojlis jegyre nem vonatkozik.
14 éves korig, 1 bottal, 1 horoggal, bedobós módszerrel, felnőtt kísérő jelenlétében díjmentes a horgászat.
Az állandó lakcímmel rendelkező gyékényesi lakosok számára a Gyékényesi Önkormányzatnál lehet igényt beadni, hogy az éves 120.000 Ft-os parti jegyből díjkedvezményt kaphassanak a horgászok. A díjkedvezmény mértéke 90%, így a területi jegyek kedvezményes ára: 12.000 Ft/év 2023.-ra. Azokkal a feltételekkel és halelviteli mennyiséggel, ami a 120.000 Ft-os teljes áru, éves jegyre vonatkozik.
Az írásos kérelmet az önkormányzat befogadja, feltétele a helyi adó köztartozás mentessége és évi 4 hétvégi alkalommal a horgászegyesület által szervezett társadalmi munkanapon történő részvétel, minimum 4 nap x 8 óra munkavégzéssel.
A kérelemnek tartalmaznia kell: kérelmező adatait, lakcímét, horgászattal kapcsolatos rövid múltbéli tevékenységét.
Aki a vállalt 4 alkalmat nem teljesíti 2023. évben annak a 2024. évi horgászjegy kedvezményesen nem lesz elérhető és pótdíjként a kedvezmény mértékét meg kell fizetnie, ha új jegyet kíván váltani.
2023.04.01. – 04.02.
2023.05.20. – 05.21.
2023.09.02. – 09.03.
2023.12.09. – 12.10.
Az alábbi Jegymátrix táblázat tartalmazza a vízterületre váltható jegytípusokat, az adott jegytípussal alkalmazható horgászmódszert, készség használatát, a kifogható és elvihető halak méret, súly és darabszám korlátozását, a jegy árát.
A horgászható partszakaszt és a nevesített horgászhelyeket, dobási irányokat Jelen Helyi Horgászrend 1. sz. Térkép mellékelte tartalmazza.
A halgazdálkodó elérhetőségeit a 2. számú melléklet tartalmazza.
V. Halvédelmi és horgászetikai előírások
53. Halgazdálkodó tervezi a 15 kg feletti egyedek azonosító jelölését, ennek érdekében a horgásznak bejelentési kötelezettsége van a halőri szolgálathoz.
Telefon: +3630 60460112
54. Rekordhalakra vonatkozó egyedi szabályok meghatározása
A rekord fogásokat a halőri szolgálathoz kell bejelenteni. Kifogott rekord a halőr által hitelesített mérleg használatával válik hitelessé. Halgazdálkodó a kifogott halakat marketing és reklám célra fotózza és videózza. A kifogott rekordról a horgász vagy a halőr által készített felvételeket a gyekenyesinagyhal@gmail.com e-mail címre lehet beküldeni. A horgász rövid sikertörténet leírással vagy videós bejelentkezésben elmondhatja horgászélményét, melyet Halgazdálkodó online kommunikációs csatornáin, nyomtatott kiadványain nyilvánosságra hoz.
A fenti e-mail címre a képi és hanganyag beküldésével a beküldő kifejezetten hozzájárul a nyilvános megjelenéshez. Ugyanezen módon egyéb horgászélmény is beküldhető, melynek megjelentetéséről Halgazdálkodó saját hatáskörben dönt.
55. A drótszák (a törpeharcsa kivételével), valamint épített fém haltároló (ketrec) használata hal tartására tilos.
56. A gyári műcsalik rögzítési pontok szerinti horogszámának növelése, egy horog alá újabb horog rögzítése, a külső akadás elősegítése céljából történő átalakítása tilos.
57. Ragadozóhal-horgászatnál az indokolatlan nyeletés tilos.
58. A háromágú horog, a drótelőke, vágóhorog használata nincs korlátozva.
– Ragadózó halaknál kesztyű, horogszabadító olló használata ajánlott.
– A nevesített horgászhelyeknél kötelező a nagyméretű pontymatrac, ponty-bölcső és a sebfertőtlenítő használata. A szerlék kiválasztásánál ajánlott a 0.30 mm-es főzsinór és a 0,50 mm-es előtét zsinór.
-Dobós módszernél ajánlott a pontymatrac és ponty-bölcső használata viszont, ha nagyméretű +15 kg feletti hal kifogására kerül sor, akkor kötelező a pontymatrac vagy ponty-bölcső használata. Amennyiben valakinél nincs ilyen eszköz, azt a halőrszolgálatnak jelezve biztosítjuk.
59. A horgászat során a bevetett horgászkészségeket őrizetlenül hagyni, vagy azok felügyeletét másra bízni tilos. Őrzöttnek, illetve felügyeltnek minősül a horgászkészség, ha a horgász vizuális kapásjelző esetén haladéktalanul, hangjelzéses és távjelzős kapásjelző esetében az észleléstől számított 2 percen belül, illetve megkezdheti a hal fárasztását.
60. A kifogott hal tetszőleges megjelölése, csonkítása tilos.
61. A horgász egyéni felelőssége a választott célhalaknak megfelelő, halkíméletet is biztosító horgászeszközök és horgászfelszerelések alkalmazása, a horgászat teljes időtartama során a horgászatra alkalmas fizikai állapot fenntartása.
62. A horgász erkölcsi és etikai kötelessége más horgász segítése, a tapasztalatok átadása, az idős horgásztársak és a gyermekhorgászok támogatása.
63. Horgászcsónak, horgászhajó használata csak megfelelő sebesség megválasztásával, más horgásztársak és víziközlekedők veszélyeztetése vagy zavarása nélkül történhet.
64. Ívási, szaporodási időszakban a part menti sávban a sebesség megválasztásánál minden horgász felelőssége a lerakott ikrák, kikelt ivadékok lehetőség szerinti megóvása.
65. A horgászfotók elkészítésekor ügyelni kell arra, hogy esztétikus, a hal megbecsülését is kifejező fényképek készüljenek el. A helyes fotón a háttér a víz és a vízpart természeti környezete, ahol belógó, szétdobált felszerelés, cigaretta, étel és ital, kéztörlő rongy, szemét nem látható. A horgász a halat lehetőleg térdelve, féltérden vagy guggolva; mellmagasságban és vízszintesen a halbölcső, vagy halpaplan felett tartja, de a fényképen a halvédelmi eszköz lehetőleg csak részlegesen legyen látható. A hal objektív felé történő „kitartása” nem esztétikus, a helyes távolság a súly megtartását is segítő félkarnyi. A hal legyen tiszta, így a sarat, fűszálakat, nyálkát, esetleges vért friss vízzel le kell öblíteni róla. Célszerű több fotót is elkészíteni, hogy a pislogás és/vagy a hal mozgásai kiküszöbölhetők legyenek. Nem készülhet etikus fotó cigarettával a szájban, vagy a halat ronggyal megfogva. Napsütésnél ügyelni kell arra is, hogy vaku használata nélkül a sapkát viselő horgász arca leárnyékolt marad. A fotózás során fokozottan ügyelni kell a halak kíméletes kezelésére, mozgatására, mert a nagy példányok leejtésre, nyomásra az átlagos méretű halaktól sokkal érzékenyebbek. A legfontosabb a hal védelme, ha a szakszerű gyors fotózás nem biztosítható, akkor a halat haladéktalanul vissza kell engedni.
66. A megtartani nem kívánt halakról terítékfotó csak kivételes esetben, a horgászversenyek mérlegelésekor, illetve egyedi halgazdálkodási hasznosítói engedéllyel készíthető.
67. Más fogott halával rekordfogást bejelenteni etikátlan és tilos.
68. A hal fertőtlenítése a vízbe történő visszaengedés előtt minden esetben kötelező. A színezett fertőtlenítők használata csak a fotózás után támogatott. Ekkor a hal minden látható sebének fertőtlenítése is ajánlott, az esetleges élősködők eltávolítása mellett.
69. A visszaengedéskor a halat csak akkor szabad elengedni, ha az már az egyensúlyi helyzetét önerőből fenn tudja tartani, valamint mozgása (szabadulási reflex) beindult.
70. A szabályosan kifogott és így megtartható halak cseréje, a vízparton, horgászhelyen belüli átadása és ajándékozása, valamint a kifogott hal értékesítése tilos. Cserén azt kell érteni, amikor a hal már szákba (ragadozó esetén szájbilincsre) került és azt a horgász a horgászhelyén a később kifogott halra kívánná átcserélni. Átadáson ingyenes halátadás értendő egy másik, szintén horgászati jogosultsággal rendelkező személy részére. Ajándékozáson egy horgászati jogosultsággal nem rendelkező személy részére történő átadás értendő. Értékesítésen a hal ellenérték fejében történő átadása értendő, az átvevő személyétől függetlenül.
VI. A kiemelt szabályszegési cselekmények és irányadó szankcióik
71. Az a személy, aki a közösségi médiában, vagy nyilvános felületen a gyékényesi kavicsbányató vízterületéhez köthetően, annak többségi tulajdonosairól, a halgazdálkodó egyesületről vagy annak tagjaira, alkalmazottjaira nézve valótlan, rágalmazó tartalmú kijelentéseket tesz, gyűlöltbeszédet tart vagy fake news álhíreket terjeszt vagy kellő jogalap nélkül, rossz szándékból, hatósági bejelentést teszt vagy jogalap nélkül területet kerít le, birtokol vagy határol el az a halgazdálkodó által kitiltásra kerül a területi jegyváltásra jogosultak köréből. Erről döntést az észrevétel bejelentését követően a Fegyelmi bizottság dönt, bizonyított szabályszegési esetekben a területi jegy visszavonásra kerülhet, illetve a területi jegy váltásától maximum 5 évre eltiltható.
72. Az ellen a személy ellen, aki valótlan, rágalmazó kijelentésével sérti a halgazdálkodó üzleti érdekeit és hitelességét jogi úton büntetőeljárást indítunk.
73. A halgazdálkodási hasznosító esetében a HHR, jogszerű elkészítésével, alkalmazásával kapcsolatos ügyekben a MOHOSZ vagy a halgazdálkodási hatóság jár el.
74. A horgász a területi jegy jogosultjaként a horgászat megkezdésével elismeri a horgászatra vonatkozó országos és helyi szabályok ismeretét és vállalja azok maradéktalan betartását. Tudomásul veszi, hogy a) köteles a halőri intézkedések betartására, az ellenőrzés során az együttműködésre, b) róla – külön jogszabályi előírások figyelembevételével – a hivatásos halőr kép-, video-, hangfelvételt készíthet, c) jogosulatlan horgászattal, halászattal, területhasználattal kapcsolatos bűncselekmény, a területi jegy hatálya alá tartozó vízterületeken elkövetett szabálysértés kapcsán kiszabott, véglegessé vált (jogerős) halgazdálkodási hatósági bírság, vagy eltiltás esetén, illetve a helyi horgászrendben meghatározott, bizonyított szabályszegési esetekben a területi jegye visszavonásra kerülhet, illetve a területi jegy váltásától a maximum 5 évre eltiltható.
75. A területi jegy visszavonását és a vásárlástól való eltiltást megalapozó kiemelt cselekmények és az eltiltás mértéke
76. A HHR keretében a területhasználatra, az egyes szolgáltatások igénybevételére, a természet- és környezetvédelemre vonatkozó és a horgászetikára vonatkozó tilalmi előírások megszegése esetén a visszavonás, eltiltás alkalmazása halgazdálkodási hasznosítói mérlegelés kérdése azzal, hogy az „Egyéb, az OHR keretében rögzített tilalom megsértése” vagy az „Egyéb, az OHR szabályokon túli, a helyi horgászrend keretében a halgazdálkodásra jogosult által meghatározott szabálysértés” alapján megindított halgazdálkodási hasznosítói eljárás indokolt esetben nem helyettesíti szakhatósági eljárás, vagy feljelentés kezdeményezését.
77. A halgazdálkodási hasznosítói eljárásoknál a döntésre jogosult a szabályszegés összes körülményének ismeretében, az itt megállapított keretek között dönt az eltiltás mértékéről.
78. Az egy horgászat alkalmával elkövetett több önálló szabályszegés esetén a cselekményekre kiszabható eltiltások időtartama összeadódik, de az eltiltás maximum 5 év lehet.
79. Amennyiben egy horgász egy szabályszegés elkövetése és szankcionálása után újra elköveti bármelyik szankcionált cselekményt, a második alkalommal az eltiltás az itt szabályozottak duplájára, de maximum 5 évre emelkedik.
80. Amennyiben egy horgász a korábbi eltiltástól számított 3 éven belül újabb szabályszegést követ el, az eltiltás mértéke legalább 2 év, de maximum 5 év lehet.
81. A visszavonásra, illetve a területi jegy váltásától való eltiltásra minden esetben a tényállást és a horgászrendi hivatkozást, valamint az eltiltás időtartamát tartalmazó hivatalos halgazdálkodási hasznosítói döntéssel és az erről szóló értesítéssel kerülhet sor.
82. A halgazdálkodási hasznosítói visszavonás és az eltiltás nem helyettesíti, de nem is követeli meg a horgászegyesületi fegyelmi szabályzatokban meghatározott eljárásokat, jogkövetkezményeket.
VIII. Záró rendelkezések
83. A területi jegy kiadója, illetve a halgazdálkodási hasznosító horgászszervezet, mint jogi személy az általa kezelt területeken bekövetkezett balesetekért és károkért felelősséget nem vállal, egyben kártérítési kötelezettségét kizárja. A kavicsbánya tó területén a fürdőzés balesetveszélyes és tilos. A strandolás, fürdőzés következtében történt bárminemű balesetért vagy kárért a területi jegy kiadója, illetve a halgazdálkodási hasznosító károkért felelősséget nem vállal, egyben a kártérítési kötelezettségét kizárja.
84. Az érvényes Magyar Horgászkártyához kapcsolódó horgász balesetbiztosítás feltételeiről a MOHOSZ ad tájékoztatást.
85- A horgászok a vízparton, horgászterületeken elhelyezett berendezési tárgyakat, horgászati- és vízilétesítményeket kizárólag a saját felelősségükre használhatják.
86. Az itt nem szabályozott egyéb kérdésekben a Polgári Törvénykönyv, a horgászatra, a halgazdálkodásra, a hal védelmére, a környezet- és természetvédelemre, valamint a rendészeti tevékenységre vonatkozó jogszabályok és MOHOSZ szabályozások, továbbá az egyesületi fegyelmi szabályzatok előírásai és rendelkezései az irányadók.
Keltezés: Zákány, 2023.02.15.
Kóródi Zsolt
elnök
Gyékényes és Környéke Horgász és Szabadidő Egyesület